sweet sour tour

podróże moda lifestyle

WYJAZD NA MAJORKĘ : CENY, PODSUMOWANIE KOSZTÓW

Dwa tygodnie temu wróciliśmy z krótkiego wypadu na Majorkę. Na wyspie spędziliśmy cztery dni, starając się je wykorzystać jak najlepiej. Z racji krótkiego pobytu zdecydowaliśmy się na turystyczną miejscowość El Arenal.
W dzisiejszym wpisie przedstawiam krótkie podsumowanie kosztów naszego wyjazdu oraz kilka wskazówek jak można trochę zaoszczędzić 😊

1. TRANSPORT

Na Majorkę polecieliśmy z Berlina – skusiły nas promocyjne ceny biletów lotniczych – 90 zł za osobę. Wykupienie miejsc obok siebie kosztowało nas w sumie w obie strony 60 zł co dało sumę 240 zł za całość.
Do Berlina dotarliśmy Flix Busem. W jedną stronę bilety kosztowały 60 zł od osoby jednak w drugą już 200 zł ponieważ nie zarezerwowaliśmy powrotu wcześniej. W sumie dało to kwotę 520 zł ( czyli drożej niż za lot 😊)
Transport wewnętrzny kosztował nas 50 zł w Berlinie oraz 100 zł na Majorce – były to 4 bilety na S Bahn, dwa bilety autobusowe na Majorce oraz jeden przejazd taksówką. Dodatkowo na Majorce skorzystaliśmy z przejazdów kolejką turystyczną co wyniosło nas 75 zł. Dało to łączną kwotę 225 zł za wszystkie lokalne przejazdy.

Takie widoki mieliśmy jadąc kolejką

 

2. NOCLEGI

Skorzystaliśmy z trzech noclegów w przeciętnym hotelu. Ogromnym minusem był brak klimatyzacji oraz lodówki w pokoju. Mieliśmy co prawda wiatrak na suficie ale niestety kompletnie nic to nie dawało. Drugi raz na pewno wybralibyśmy inne miejsce na nocleg, choć niewątpliwym plusem była niska jak na Majorkę cena – nieco ponad 230 zł za noc. Hotel kosztował nas więc 700 zł.

Nasz pokój hotelowy

3. JEDZENIE

Z racji braku lodówki w pokoju nie mieliśmy możliwości przechowywania w nim jakiegokolwiek jedzenia dlatego wszystkie posiłki jedliśmy w restauracjach/knajpach. Ceny w dużym skrócie podobne są do cen warszawskich – za obiad płaciliśmy od 80 do 120 zł za wszystko. Na pewno można było znaleźć coś tańszego jednak zwykle byliśmy już bardzo głodni po powrocie z plaży i nie traciliśmy zbyt wiele czasu na szukanie 😉

Ukochane chipirones <3

4. PAMIĄTKI

Jak to w miejscowościach turystycznych ceny pamiątek były mocno przesadzone. Kupowaliśmy głównie magnesy, nugaty ( lokalny specjał ) oraz drobiazgi kojarzące się z wyspą.

 

Ceny win są wyjątkowo niskie więc też warto jakieś przywieźć

5. POZOSTAŁE WYDATKI

Dodatkowe koszty to zimne napoje ( po raz kolejny brak lodówki dał się we znaki), materac czy parasol na plażę ( niezbędny przy tym słońcu !), drobne przekąski czy alkohol 😉 Polecam zakupy w markecie Eroski – ceny dużo niższe niż w małych sklepikach a i wybór znacznie lepszy.

Paragon z supermarketu

Przykładowe ceny kosmetyków w markecie

PODSUMOWANIE

Nasz wyjazd zamknął się w trzech tysiącach złotych.

Gdzie można zaoszczędzić ?
Polecam jedzenie chociaż jednego posiłku w hotelu/apartamencie – można kupić naprawdę pyszne rzeczy w marketach i zaoszczędzić dzięki temu ok. 100 zł dziennie.
Napoje/lody zdecydowanie lepiej kupić w supermarkecie niż w mniejszych sklepach – różnica w cenie jest spora
Jeśli w menu mamy do wyboru całą porcję lub pół porcji – proponuję wziąć pół ( przynajmniej paniom 😉). Szybko przekonałam się że nie bez powodu można wybrać połówkę 😀
Wszystkie środki transportu polecam rezerwować jak najwcześniej – my w głupi sposób straciliśmy ok. 280 zł.
To chyba wszystko co mogę powiedzieć na temat tego krótkiego wyjazdu w kwestii cen. Majorkę zdecydowanie polecam – piękne widoki, cudowni ludzie i pyszne jedzenie – zwłaszcza moje ukochane kalmary <3 Myślę że jeszcze tam wrócimy żeby zwiedzić pozostałą część wyspy a tymczasem wrzucam jeszcze parę zdjęć 😊

 

 

 

Plaża w El Arenal

 

Ulubioną kawę znajdę wszędzie 😉

Zachód słońca na klifach

2 Comments

  1. Aneczkaa89

    2018-08-08 at 19:02

    Fajny wpis, byłam na Majorce kilka lat temu i też bardzo miło wspominam 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

© 2019 sweet sour tour

Theme by Anders NorenUp ↑